Er du gluten- og melkefri nybegynner? Trenger du tips til hva i all verden du skal spise til frokost og lunsj – de typiske brødmåltidene? Jeg har mange!
Allergivennlige nybegynnertips
Jeg snakket med ei venninne og vi kom frem til at det er jo så mye man kan spise – jeg skal prøve å vise dere litt her.

Brødskiver og rundstykker
Frys brødet i skiver og tin skiver i brødrister. Topp med kyllingpålegg, salami, peperoni, pastrami, skinkestek, aioli, melkefri pesto, laks eller annet pålegg.

Glutenfri granola
Ha granola sammen med vegansk yoghurt, bær og kanskje litt mørk sjokolade

Glutenfrie knekkebrød
Lag dem selv eller kjøp ferdige i butikken, topp med vegansk ost, melkefri margarin, kyllingpålegg, og litt grønnsaker

Grove pannekaker med hirse og havre
Pannekakerøre kan du faktisk la stå i kjøleskapet og steke opp når du trenger det. Ha det på flaske og stek ved behov.

Grove vafler med honning
Vafler er utrolig godt, og røra kan du lage på grove kornsoter og uten sukker. Ha røra på flaske og sett den i kjøleskapet.

Matmuffins
Muffins med «ost», skinke og masse smak – varm dem opp i micro til lunsj! Eller lag grove lunsjmuffins med bær!

Salat
Salater kan du lage i det uendelige, kombiner gjerne med vafler eller en muslibar

Omelett
Lag omelett med vårløk, paprika og skinke – masse smak og deilig både kald og varm
Grøt
Bruk en ordinær grøtoppskrift, men bruk glutenfrie havre- hirse og bokhvetegryn
Middagsrester
Lag store porsjoner og varm middag til frokost eller lunsj
E-bok med oppskrifter på frokost og lunsj
Last ned e-boka med masse gode oppskrifter på gluten- og melkefri frokost og lunsj.














Legg igjen en kommentar