Romantisk middag for to

I dag skulle jeg gjøre litt stas på min kjære siden han for 12 måneder siden imponerte meg så mye med sin taco at jeg aldri dro herifra……Jeg svarte med en solid porsjon med biffsnadder, ovnsstekte poteter, peppersaus og smørmais!

Du trenger:
Mandelpotet

Paprika
Sopp
Løk
Hvitløk
Flatbiff el. annet oksekjøtt

Annonse

Mais
Melange uten

Salt, pepper
Toro glutenfritt brunsauspulver

Balsamicoeddic
Sjarlottlauk
Oksebuljong, flytende fra Toro

Jeg gjør så her:
Kutt mandelpotet i biter på tvers, legg dem i ildfast form, strø over salt og masse olivenolje stekes i oven på ca 180 grader til de er ferdige.

Saus:
smelt margarin i kjelen, tilsett kutta sjarlottlauk og la det surre. Tilsett en ss balsamicoeddic og rør rundt. Ha i toro brunsauspulver, rør rundt og tilsett vann. La koke opp og tilsett peppermix etter ønske. Tilsett et par SS. oksebuljong.

Biffsnadder:
Kutt opp grønnsaker og biffkjøtt (sopp, paprika, løk, hvitløk). Brun grønnsaker i panna og tilsett biffkjøttet og brun dette. Krydre med litt salt og pepper.

Mais:
Smelt margarin i en kjele, tilsett god mais (foretrekker green giant), salt og pepper og rør rundt – serveres varm 🙂

Ha en strålende dag!


Oppdag mer fra Gluten- og Melkefri Inspirasjon

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.

Annonse

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.

Annonse

Søk

Kategorier





Du vil kanskje også like

Oppdag mer fra Gluten- og Melkefri Inspirasjon

Abonner nå for å fortsette å lese og få tilgang til hele arkivet.

Fortsett å lese