fbpx

Av og til trenger en klassiker som crazy, crazy cake bare en liten oppfriskning for å bli som ny.  Denne sjokoladekaken er mørk, myk og saftig, og uten egg. Crazy Chocolate Donut Cake er alt man leter etter i en hverdagskake.

Crazy cake med en twist

Dette er en liten vri på crazy cake, og den særegne fasongen, kombinert med sjokoladeglasur og kakestrø gir meg flashbacks til donuts i London på 90-tallet, derav navnet:

Crazy chocolate donut cake

Kaka er ikke tilsatt egg, melk, gluten, soya og nøtter – merk at de øvrige ingrediensene kan inneholde spor av allergene

20170910_153934

Du trenger

Kakebunn
2 dl sukker

3 dl lys glutenfri melmix
4 ss kakao
1 ts natron
1 bs vaniljesukker
2 dl vann
7 ss (flytende) rapskokos
2 ts eddik (7%)

Bland alt det tørre godt.

Bland så det våte og rør det kjapt sammen.

Ha røren over i en rund form med hull i midten.

Stek på 180 grader i ca 25 minutter.

La kaken avkjøles helt før den løsnes fra forma og ganachen has over.

 

Sjokoladeganache
1 dl vegetabilsk fløte
100 gram kokesjokolade som tåles
Kakestrø som tåles

Annonse

Kok opp fløten. Ta kjelen av varmen og smelt ned oppknekt sjokolade. Rør godt og hell utover kaken. Pynte med kakestrø som tåles.

Denne kaka forsvant før jeg fikk tatt pene bilder dessverre, men smaken var gull!

1 Comment on “Crazy chocolate donut cake

  1. Dette er en ny favoritt 😃👍 takk for oppskrift!!

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.