Bare navnet på denne kaka er jo nok til å ta pusten fra meg hvertfall, og da jeg så bildet av kaka på Passion 4 baking var jeg solgt!
Kaken er der selvfølgelig full av gluten og melk, men etter litt overveiing fant jeg ut at det var forsøket verdt å lage den på mitt vis! Bunnen lages i to omganger, med eggeplommer i den ene omgangen og stivpiskede hvitter i andre omgang.
Når kaken er helt avkjølt kan du gjerne sette kaken over på et far og sette på høyere kanter.
Bre deretter over en pakke med Freia Kakefyll (pose som blandes med soya, ris eller havremelk) og la det stå til avkjøling mens du koker 1-2 poser med bringebærgele, men med halv væskemengde. La gelen avkjøles og tykne nesten fullstendig. a bær over kaken og hell den halvt stivnede geleen over. La stå kjølig et par timer til kaken har satt seg.
Selvfølgelig hadde jeg ikke liten nok form med høye nok kanten så kaken bærer preg av det, men ellers var den utsøkt!
Legg igjen en kommentar