fbpx

Ungene er småsyke og nekter å spise, eller de har bare ikke «lyst» på NOE. Kanskje er det halsen som er sår? Uansett; vafler er aldri feil her i huset og de kan være så ulike vanlige vafler som bare det, men ned går dem!

I helga ble de imidlertid ganske så søte og ikke så velgi grove, men akk så gode!

Annonse

Du trenger:
2 egg
1 bs honning
3.5 dl mel (30% lys melmix 70% havremel)
5 dl soyamelk eller mandelmelk
1 ts bakepulver
2 ss olje eller smeltet margarin

Bland egg og honning sammen, så det tørre og det våte. La svelle i 10 minutter før steking. Nytes med smøremyk rapskokos og salami – knallgodt!

2 Comments on “Havrevafler med honning

  1. Hei!

    Takk for kjempegode oppskrifter! Siden vi måtte legge om til gluten- og melkefritt for 10 år siden har jeg slitt med at vaflene henger fast i jernet, og må smøre jernet mye for hver vaffel. Har et vanlig Wilfajern. Kan jeg spørre deg hvilket jern du bruker? Må du smøre jernet for hver vaffel?

    Mvh Anne

    • Hei!
      JEg har et wilfajern som er kjempeslitt etter 10 års bruk, og den siste tiden sitter de fast på en side der det er mest slitt. Men før det har de aldri hengt fast 🙂

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.