Som de fleste har fått med seg elsker jeg kombinasjonen av bringebær og sjokolade. I tillegg har jeg masse bringebær i hagen så da er tilgangen sikret 🙂
I dag laget jeg en brownie med fyll av bringebærfromasj som jeg toppet med enda mer fromasj. Mektig? ja! godt? JA!
Sett ovnen på 175 grader (varmluft). Smelt margarinen i en kjele, ta kjelen av varmen og smelt sjokoladen i små biter, rør rundt. Tilsett ett og ett egg, rør nøye mellom hvert egg. Tilsett sukker, vaniljesukker, bakepulver og salt, rør det godt inn før du sikter inn melblandingen.Bland det hele forsiktig, men godt, med en slikkepott og ha det over i en smurt springform med bakepapir.
Mens du steker kaken i 30 minutter, kan du begynne på fyllet som lages i to omganger. Når kaka er ferdig, setter du den til kjøling i fryseren.
Planen min er å lage denne i tre nivåer og ha fondant utenpå til bryllupet – så må tiden vise om vi får det til!
Legg igjen en kommentar