fbpx

Ostesmørbrød uten melk og mel?

En kveld jeg ikke fikk sove slo det meg at ostesmørbrød – det er det lenge siden jeg har spist! Og med smelteost i hus var det ingenting som stoppet meg!

 

Du trenger:
2 skiver brød, feks dette
Soft spesial margarin
2 skiver tynn kokt skinke (gilde sin baguetteskinke er trygg)
2 skiver gullsalami (Grillstad)
4 skiver Cheezley smelteost
Litt cayennepepper, paprika og provencekrydder.

Smør margarin på skivene, ha på salami på en og skinke på den andre. Ha over ost og deretter krydder. Jeg foretrekker provencekrydder på salamien og paprika og cayenne på skinka 🙂

Annonse

Stekes på 175 grader i ca 7-10 minutter 🙂

Osten smelter og blir nesten sprø! NAM!!
Osten, Cheezley er rimelig enkel å få tak i på Østlandet, i Trøndelag har jeg funnet den på Meny Verdal. Tips om hvor den kan finnes kan legges inn under!

Annonse

Annonse

Kathrine avatar

FORFATTER

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Annonse

Bli medlem og få 20% rabatt!

Hei! Jeg heter Kathrine!

Jeg brenner for å vise deg at gluten- og melkefri mat er fantastisk god mat, bare uten gluten og melk. Så enkelt, så vanskelig.

Søk

Kategorier

Nyhetsbrev

Meld deg på og fånyheter og oppskrifter rett på mail!





Du vil kanskje også like

Få nyheter fra Gluten- og Melkefri Inspirasjon

Legg igjen epostadressa di for å bli inspirert!

Fortsett å lese