Gluten- og melkefri langpanne sjokoladekake

Langpanne sjokoladekake, sånn god gammaldags bursdags og «alle mulige avslutninger»-kake, det har jeg liksom aldri fått helt dreisen på. Ei heller prøvd så kjempehardt de siste åra må jeg innrømme. Men i dag slang jeg og 4åringen i hop ei som smakte knallbra!

Du trenger:
2 egg
3 dl sukker
3.5 dl lys melmix (schar bread mix)
1 bs fiberhusk/pshyllium
1.5 ts bakepulver
2 ts vaniljesukker
2 ss kakao
1.5 dl soyamelk el.l.
2 dl rapsolje

Annonse

Kjør sukker og egg hvitt. Bland alt det tørre og ha det og det våte over samtidig. Rør først forsiktig til alt er blandet. La så maskinen gå i ca 5 minutter. Hell røren over i en liten papirkledt langpanne. Stek på 220 gr i 15-20 minutter.

Fyll:
100 gr rapskokos
350 gr melis
2 ss kakao
1 ss vaniljesukker
4 ss soyamelk

Smelt rapskokos, ha oppi kako og vaniljesukker. Rør godt og tilsett melis og melk. Rør godt. Bre fyllet på varm kake og strø på pynt. Sett så kaken kaldt noen timer.20160123_173537


Oppdag mer fra Gluten- og Melkefri Inspirasjon

Abonner for å få de siste innleggene sendt til din e-post.

Annonse

2 kommentarer til “Gluten- og melkefri langpanne sjokoladekake”

  1. Clelia avatar

    Hei lurer på om du bare kjører først sukker og bare eggehvitene? Tilsetter du etter på pinnene eller bruker fu bare eggehvitene?

    1. Kathrine avatar

      1. Kjør sukker og egg (hele egget) hvitt

      2. Bland alt det tørre og ha det og det våte over samtidig.

      3. Rør først forsiktig til alt er blandet

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.

Annonse
Gluten- og melkefri bakebok med gjærbakst

Søk

Kategorier





Du vil kanskje også like

Oppdag mer fra Gluten- og Melkefri Inspirasjon

Abonner nå for å fortsette å lese og få tilgang til hele arkivet.

Fortsett å lese