fbpx

Kanel- og eplemuffins

Jeg skulle ta med meg ungene til en seter i Snåsa på søndag, sånn at mannen fikk fred og ro til å mure ferdig så alt var klart til mørtelbilen kunne komme på mandagen. I den anledning skjønte jeg at behovet for noe å spise i bilen, noe godt, ville være tilstede. Derfor laget jeg disse gode og ikke kjempeusunne muffinsene en sen lørdagskveld.

Og ungene? De elsket dem og satt pent hele bilturen godt hjulpet av 🎶🎶du e elektrisk, e får støt når e tenker på de🎶🎶

20160709_214410.jpg

Du trenger
1 dl Soya Alpro vanilje Yoghurt
1/2 dl soyamelk
1 ts fiberhusk
3 egg
2 dl kokosblomstukker
2 ts bakepulver
3 dl lyst glutenfritt mel (jyttemel denne gangen)
1 ts kanel
1 raspet rødt eple
1 dl rapsolje

Bland soyayoghurt, soyamelk og fiberhusk i et litermål og la det stå og svelle i 5-10 minutter mens du rører sammen sukker og egg i en egen bolle. Mål opp det tørre og ha det over eggene før du rører inn melkeblandingen.

Annonse

20160706_214003

Ha røren over i muffinsformer i brett, fyll dem maks 3/4 fulle. Sett ovnen på 225 grader og stek i ca 10 minutter. Avkjøl og strø på litt kanel og sukker.

For litt grovere variant kan du erstatte 1 dl lys melmix med glutenfritt havremel.

20160710_125302.jpg

 

Blogglistenhits

Annonse

Annonse

Kathrine avatar

FORFATTER

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.

Annonse

Bli medlem og få 20% rabatt!

Hei! Jeg heter Kathrine!

Jeg brenner for å vise deg at gluten- og melkefri mat er fantastisk god mat, bare uten gluten og melk. Så enkelt, så vanskelig.

Søk

Kategorier

Nyhetsbrev

Meld deg på og fånyheter og oppskrifter rett på mail!





Du vil kanskje også like

Få nyheter fra Gluten- og Melkefri Inspirasjon

Legg igjen epostadressa di for å bli inspirert!

Fortsett å lese